ТЦК почав мобілізувати жінок: правда чи фейк
![Фейк про мобілізацію жінок](https://dnepr.express/storage/media/publishing-media/2024/02/04/1707057443-uciea/conversions/imgonline-com-ua-resize-akgthdsm74foai-1-amp.jpg)
Деякі Telegram-канали поширюють інформацію про те, що медичних працівниць київських лікарень примусово мобілізували та відправили на полігон для проходження курсів бойової підготовки. На фотографіях жінці у військовому одязі нібито передають пакунки з камуфляжем. У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки прокоментували, правда це чи ні, повідомляє «Дніпро Оперативний».
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки запевняють: ця інформація є черговим фейком. Жінки з медичною або фармацевтичною освітою мають стати на облік, однак це не означає мобілізацію. Вона, як і раніше, для українських жінок є лише добровільною.
Ще 19 грудня 2023 року президент України Зеленський запевнив, що не підпише закон про мобілізацію жінок.
Насправді на фотографії – військовослужбовиці 112 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, яким волонтерки з Arm Women Now передають комплекти сучасної зимової жіночої уніформи.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про розширення допомоги переселенцям. А ще ми пояснювали, чи можуть мобілізувати українських громадян, які перебувають за кордоном.