З 26 червня дніпрян чекає нововведення в терміналах: без цього поповнити картку не вийде

Звична процедура поповнення банківської картки через термінал самообслуговування вже за кілька днів зміниться. З 26 червня українцям доведеться проходити додаткову перевірку перед завершенням операції. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний”

Такі нововведення запроваджує Національний банк України. Відтепер будь-яке внесення готівки через платіжний термінал вимагатиме підтвердження номера телефону та введення одноразового коду.

Що зміниться

Після внесення грошей у термінал система надсилатиме на вказаний номер телефону SMS із кодом підтвердження. У деяких випадках код можуть повідомити через автоматичний дзвінок.

Щоб завершити операцію, цей код потрібно буде ввести на екрані термінала. Без підтвердження платіж не пройде.

Крім того, у квитанціях тепер обов’язково зазначатиметься повний номер телефону платника.

Для яких платежів діятиме виняток

Не всі операції потребуватимуть додаткового підтвердження. Без введення одноразового пароля можна буде:

  • сплачувати податки;
  • оплачувати комунальні послуги;
  • купувати транспортні квитки;
  • поповнювати транспортні картки;
  • поповнювати мобільний рахунок на суму до 500 гривень на місяць для одного номера.

Якщо ж ліміт поповнення мобільного зв’язку перевищить 500 гривень на місяць, підтвердження через SMS стане обов’язковим і для таких платежів.

Навіщо запровадили нові правила

У Нацбанку пояснюють, що нововведення спрямоване на боротьбу з анонімними фінансовими операціями. Раніше через термінали можна було вносити готівку без ідентифікації особи, що ускладнювало фінансовий моніторинг.

Тепер кожна транзакція буде прив’язана до конкретного номера телефону. Банки та платіжні сервіси зберігатимуть інформацію про номер платника, код авторизації, дату та час проведення операції.

Нагадаємо, у застосунку «єДніпро» з’явилися нові функції