Ще сім захисників з Дніпропетровщини повернулися з російського полону: вони провели в неволі чотири роки

Ще сім захисників з Дніпропетровщини повернулися з російського полону: вони провели в неволі чотири роки

Ще семеро військових із Дніпропетровської області повернулися додому в межах чергового обміну військовополоненими між Україною та росією. Вони перебували у ворожій неволі чотири роки. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний» із посиланням на очільника Дніпропетровської ОВА Олександра Ганжу.

За словами керівника області, повернення українських захисників стало можливим завдяки щоденній роботі всіх, хто докладає зусиль для визволення полонених.

«Ще 7 захисників з Дніпропетровщини повернулися з російського полону. Вони провели у неволі чотири роки. Дякую всім, хто щодня докладає зусиль, щоб повертати наших людей додому. Щоб родини, які так довго чекали, нарешті отримали найважливішу новину. Щоб ті, хто місяці й роки перебував у ворожих застінках, знову ступили на рідну землю та обійняли своїх близьких», – зазначив Олександр Ганжа.

Як повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, це вже 76-й обмін полоненими від початку повномасштабного вторгнення. За дорученням Президента України в результаті чергового переговорного процесу вдалося повернути 160 українських захисників, які перебували в російському полоні з 2022 року.

Додому повернулися військовослужбовці Збройних сил України, зокрема представники Сухопутних військ, Сил підтримки, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Повітряних сил, Медичних сил, Військово-морських сил, а також бійці Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та Державної прикордонної служби.

Звільнені військові боронили Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках. Серед них — 115 оборонців Маріуполя.

Окрім солдатів і сержантів, з полону вдалося визволити 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому військовому — 26 років, найстаршому — 66.

Усі захисники пройдуть медичне обстеження, отримають необхідне лікування, грошові виплати, відновлять документи та проходитимуть реабілітацію після тривалої ізоляції.

Загалом від початку роботи Координаційного штабу з російської неволі вже вдалося повернути 9606 військових і цивільних українців.

Нагадаємо, після нещодавнього оновлення застосунку «Резерв+» у багатьох українців змінилася категорія військового обліку

Категорії: Війна з Росією 2022, Новини області

Мітки: Армія, Україна Росія війна, ЗСУ